طبیعت سوئیس یا شکلات سوئیس؟ در سوئیس به دنبال چه باشیم؟

سوئیس با 5/7 میلیون نفر جمعیت و مساختی بالغ بر 41290 متر مربع یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که سالانه مسافران و گردشگران زیادی را به خود می بیند.برای آن دسته از گردشگرانی که تور سوئیس  را انتخاب می کنند، این کشور به دلایل زیادی شناخته شده و معروف است.کوه های زیبا و طبیعت خیره کننده آلپ، پنیرهای مشهور،فوندوهای خوشمزه،صنعت ساعت سازی فراگیر و صد البته، شکلات !به نظر می رسد دلیل محبوبیت شکلات های سوئیس، روند تولید آن ها باشد که با فراورده های لبنی همچون شیر گاوهای منطقه آلپ به دست می آید. از جمله نکات مشترکی که در مورد طبیعت و شکلات های سوئیس حائز اهمیت است، این است که تپه ها و جاده های کوهستانی و طبیعت سرسبز آلپ، علاوه بر این که جزو زیباترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری سوئیس به شمار می روند، محل و بستری برای رشد و پرورش دام ها نیز هستند.

طبیعت و قطار سوئیس

از این رو، دام هایی که در این منطقه پرورش می یابند، در فصول و زمان های مناسب می توانند شیر مورد نیاز کارخانجات شکلات سازی سوئیس را تامین کنند.
این تنها شکلات نیست که باعث محبوبیت سوییس شده! فوندو های پنیر می توانند موجب شود ما در عین حال که مثل ساعت های سوئیسی فعالیت می کنیم، کمی هم دچار رخوت و سستی شویم.. این غذای سوئیسی از ترکیب چند نوع پنیر آب شده تهیه می شود و سوئیسی ها به ویژه در شب های سرد سال و در پیست های اسکی این پنیر آب شده را به صورت گرم و همراه با نان و … می خورند.

این غذا ترکیبی از چند نوع پنیر و مواد دیگر است و غذایی سنگین به حساب می آید. نکته جالب در مورد فوندوی پنیر این است که همان طور که ما ایرانی ها گاهی غذا را می خوریم تا به ته دیگ برسیم، سوئیسی ها هم عاشق لایه ته دیگ این غذا هستند.پس شاید بتوان غذاهای سوییسی و به خصوص شکلات ها و پنیرهای این کشور را، دستاورد و محصولی از همان طبیعتی دانست که هر ساله مسافران فراوانی از سرتاسر دنیا برای دیدن آن به سوییس سفر می کنند.

شهرهایی چون ژنو، برن و زرمات (که منطقه آلمانی نشین این کشور است) از جمله مقاصدی هستند که هنگام سفر سوییس در تابستان ، می توان علاوه بر بازدید از جذاب ترین نقاط دیدنی آن ها چون دریاچه ژنو، معبد سن پیر، موزه انیشتین، کوه های ماترهورن و … از امتحان کردن غذاها،دسرها، نوشیدنی ها و تنقلاتی چون شکلات های خوش طعم و پنیرهای وسوسه انگیزی که در این شهرها در انواع مختلف و متنوع تولید می شوند نیز لذت برد.

شکلات سوئیسی

در سوئیس حتی موزه هایی با محوریت شکلات نیز وجود دارند که بازدیدکنندگان علاوه بر گشت و گذار در این موزه ها می توانند انواع و اقسام شکلات های سوئیسی را نیز امتحان کنند. اگر چه امروزه اکثر کشورها در جهان در زمینه شکلات سازی پیشتاز شده اند و برندهای مشهوری به تولید شکلات می پردازند، اما بدون شک نقش کشور سوئیس در صنعت شکلات سازی را نمی توان نادیده گرفت. این سوئیسی ها بودند که ما را با دنیای خوش طعم شکلات به شکل امروزی آشنا کردند و این تجربه لذیذ و دلچسب را به ما هدیه کردند.

خیره کننده ترین مناظر، پل ها و تونل ها و آبشارها، شگفتی های منحصر به فردی چون اهرام صخره ای با شکل های جالب توجه و هزاران هزار جاذبه طبیعی دیگر در کشور سوییس در کنار شکلات های سوییسی، همگی از عواملی هستند که هر ساله و در هر زمان از سال می توانند بهانه خوبی برای مسافران و گردشگران باشند تا در سفر به سوئیس، خاطره ای خوش و به یادماندنی برای خود رقم بزنند.

عرشیان نامه - دانستنی های مرتبط

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
آشنایی با 8 موزه برتر زوریخ درسوییس
جاذبه هایی که در سفر به گرجستان نباید از دست داد
معرفی بهترین غذاهای گرجستان
بستن منو