تور های گرجستان
سرزمین زیبای قفقاز

پیشنهاد های ویژه و لحظه آخری را از دست ندهید

با تور گرجستان

کشور دریای سیاه

سفری به باتومی در دل جنگل های زیبا

گرجستان در منطقه قفقاز همسایه ترکیه ، ارمنستان و آذربایجان است و کشوری فوق العاده زیبا است که از غرب با دریای سیاه می رسد. بزرگ ترین شهر در تور گرجستان و البته مهمترین آن تفلیس است که پایتخت این کشور نیز است .

یکی دیگر از شهرهای زیبای گرجستان که در تورهای گرجستان جایگاه ویژه ای دارد ، باتومی است که یک شهر کوچک زیبا در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است. گرجستان کشوری با چهار فصل و چهار اقلیم که از غرب تا شرق آن آب و هوای متفاوتی را شاهد هستیم.

سفر به گرجستان شما را با دنیایی از جاذبه ها آشنا خواهد کرد که باز هم شما را ترغیب به بازگشت به گرجستان خواهد کرد . تورهای گرجستان نسبت به سفرهای دیگر بسیار به صرفه و جذاب تر است . پیشنهاد می کنیم از گرجستان دیدن کنید تا با طبیعت بسیار زیبای این کشور و شهرهای فوق العاده آن آشنا شوید.

راهنمای سفر به گرجستان

به دلیل قدمت این کشور تاریخی و داشتن طبیعتی زیبا، پذیرای تورهای گردشگری فراوانی از سراسر جهان می‌باشد، به‌طوری که در سال 2018 بالغ بر هشت میلیون نفر از این کشور دیدن کردند.

از جاذبه‌های سفر به گرجستان می‌توان به شهر قدیم تفلیس، قلعه ناریقلا، خیابان روستاولی، خیابان مرجانشویلی، میدان آزادی، موزه سیمون جانشیای گرجستان، کلیسای جامع تثلیث، باغ ملی گیاه‌شناسی گرجستان و غیره در شهر تفلیس اشاره کرد.

باغ گیاه شناسی، قلعه گونیو، کلیسای جامع Skhalta و پارک ملی Mtirala در باتومی را نباید از دست داد.

همچنین شهرهایی مانند متسختا (Mtskheta)، گوری (Gori) و زوگدیدی (Zugdidi) دارای آثار تاریخی و جاذبه‌های فراوانی هستند که هر گردشگری را ترغیب به سفر به این شهرها و سفر به گرجستان می‌کند.

همانطور که گفته شد، گرجستان دارای طبیعت بکر و زیبایی نیز است که توجه هر مسافری را به خود جلب می‌کند.

توشتی (Tusheti)

یکی از محبوب‌ترین مقاصد طبیعت‌گردان در گرجستان است. و صد البته یکی از زیباترین‌ها بر روی کره زمین. این محل نه کاملا کوهستانی و نه کاملا دره‌ای است، ولی مردم و تاریخچه آن، محیطی فراموش نشدنی را بوجود آورده‌اند.

دریاچه‌های آبودلوری (Abudelauri Lakes)

سه دریاچه رنگی آبی، سفید و سبز که از برف، باران و یخ کوهستان بوجود آمده‌اند. این دریاچه‌ها در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا قرار گرفته‌اند و نیمی از سال را منجمدند.

برای رسیدن به این دریاچه‌ها یک الی دو روز پیاده‌روی لازم است، زیبایی اطراف آن، ارزش هر قدمی که برمی‌دارید، را دارد. از روستای روشکا (Roshka) به طرف دریاچه‌ها راه میوفتید، به اولین دریاچه، دریاچه آبی می‌رسید.

دریاچه بعدی، دریاچه سبز است، به‌قدری زلال و شفاف است که انعکاس کوهستان در آن دیده می‌شود. معمولا این دریاچه محل استراحت و خوابیدن است تا راه خود را به سمت زیباترین دریاچه یعنی دریاچه سفید ادامه دهید.

این سه دریاچه در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند، تقریبا 7 کیلومتر.

افراد کمی در آن منطقه زندگی می‌کنند، با این وجود، تلاش می‌کنند که رسوم اجداد خود را حفظ کنند.

دیگر جاذبه‌های طبیعی گرجستان منطقه Sevaneti که دارای برج و باروی قدیمی است و در میراث جهان یونسکو نیز به ثبت رسیده است، غارهای
Sataplia & Prometheus که در منطقه‌ای به وسعت سیصد کیلومتر واقع شده‌اند، می‌باشند.

معرفی ویدئویی گرجستان

عرشیان نامه - دانستنی های مرتبط به تور گرجستان

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
آشنایی با 8 موزه برتر زوریخ درسوییس
جاذبه هایی که در سفر به گرجستان نباید از دست داد
معرفی بهترین غذاهای گرجستان
بستن منو