تور تایلند فرصتی برای شرکت در فستیوال های این کشور

تایلند کشور شگفت انگیزی که هر گردشگری را عاشق خود خواهد کرد،دارای تاریخی باستانی ، پر از اعجاب و زیبایی است. اما جنبه های فرهنگی این کشور نیز بسیار غنی و جذاب است. مسافرت به تایلند به شما یک آلبوم کامل از جاذبه ها و تفریحات را ارائه می دهد که برای بازدید از آنها به یک یا دو هفته زمان نیاز دارید. دو هفته سرشار از تفریحات هیجان انگیز که هر کدام آنها برای جذب گردشگر می تواند یک جاذبه خاص باشد. هنگامی که به این کشور فوق العاده زیبا وارد می شوید دوست دارید هر مکان ناشناخته ای را کشف کنید و از تمامی تفریحات لذت ببرید. مهمان نوازی و خوشامدگویی مردم محلی به شما این امکان را می دهد که حس کنید در خانه خودتان هستید. تایلند کشور ساده و راحتی است. در سفر به تایلند با فرهنگ برخورد با گردشگر که بسیار مطلوب است آشنا خواهید شد. این فرهنگ مهربان و صمیمی را می توانید در فستیوال های این کشور نیز ببینید. فستیوال هایی که از دل فرهنگ غنی و تاریخ باستانی این کشور بیرون می آید و برای جذب توریست ها هم دلایل بسیار خوبی هستند. جشنواره ها و فستیوال های تایلند نگاهی اجمالی به یک تاریخ بلند و فرهنگی عمیق است که میراث هزاران سال قدمت و فرهنگ کشور تایلند را در خود جای داده اند. همچنین این کشور سرزمین قوم ها و مذاهب مختلفی است که می توانید تاثیرات آن را در فستیوال ها و جشن ها تایلند به وضوح ببینید. برخی از این فستیوال ها طرفداران بسیار زیادی از سراسر جهان دارند. در این مقاله قصد داریم به چند جشنواره و فستیوال سنتی و رویداد های مدرن که در تورهای تایلند خواهید دید اشاره کنیم.

جشنواره سنگ کران (SONGKRAN FESTIVAL)

این جشنواره از 13 تا 15 آوریل هر ساله در تایلند ، کامبوج ، چین و مناطقی از هند برای جشن آغاز فصل بارندگی و خداحافظی با فصل گرما برگزار می شود. در این جشنواره با پاشیدن آب بر روی هم، این آیین کهن را جشن می گیرند. این فستیوال یک مراسم کهن بودایی است که آب را روشنایی بخش می دانند و اعتقاد دارند پاشیدن آب موجب خوش یمنی می شود. البته این جشنواره با مراسم مختلف و سنتی تایلندی کامل می شود که شامل موسیقی و رقص سنتی تایلندی است. این فستیوال بسیار محبوب و پر طرفدار است که هر ساله هزاران نفر برای شرکت در این مراسم به تایلند سفر می کنند. پاشیدن آب یخ با اسلحه های پلاستیکی که در فصل فستیوال ، بسیار هم پر فروش هستند یکی از تفریحات توریست هایی است که تور تایلند را برای سفر بعدی خود انتخاب کرده اند. در این فستیوال فیل ها هم که در تایلند بسیار محبوب هستند نیز شرکت دارند و به خیس کردن توریستها مشغولند .

تور تایلند

فستیوال روشنایی (LOI KRATHONG) 

نور و روشنایی در فرهنگ بودایی بسیار با اهمیت و مقدس است. فستیوال روشنایی از قرن 14 میلادی در تایلند رواج پیدا کرده است. در این جشنواره که معمولا در کنار آب و در شب هنگام انجام می شود و با قایق های شناوری که بر روی آنها شمعی روشن است و بر روی آب شناور می شود همراه است. البته پرواز بالن های کوچک که آسمان شب را به روشنی روز می کنند هم با مراسمی با شکوه اجرا می شود. فستیوال روشنایی در تور تایلند یکی از تماشایی ترین فستیوال های جهان است که توریستهای بسیاری را به سمت تایلند زیبا جذب می کند. این مراسم هم با مراسم سنتی تایلندی همراه است که بر جاذبه های فستیوال روشنایی می افزاید .

فستیوال بزرگ موسیقی تایلند (BIG MOUNTAIN MUSIC FESTIVAL)

این فستیوال بزرگ ترین فستیوال موسیقی در تایلند است که در فضای باز برگزار می شود و با بازدید کنندگان بسیاری همراه است. سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند تا یک تعطیلات هیجان انگیز را در تایلند بگذرانند که تعداد آنها به 70000 نفر نیز می رسد . اگرچه هنرمندان بسیاری در این فستیوال با سبک های موسیقی مختلفی حاضر می شوند، اما مسئولین برگزاری این فستیوال با رویکرد حفظ موسیقی سنتی تایلندی، قسمت هایی را برای این موسیقی جالب در نظر گرفته می شود. این فستیوال بی نظیر هم با مراسم سنتی تایلندی و با حضور شرکت کنندگانی که لباس های سنتی به تن می کنند، همراه است. تاریخ برگزاری این فستیوال از 8 الی 9 دسامبر 2018 بود ، می توانید برای اطلاع از تاریخ شرکت در این فستیوال در سال 2019 به سایت این فستیوال مراجعه کنید .

جشنواره گل تایلند(chiang mai flower festival)

مجسمه های بزرگی از گل که نماد های آیین بودایی و همچنین کشور تایلند هستند، در این فستیوال در خیابان های تایلند به نمایش در می آید. زنان و مردان تایلندی با لباس های سنتی و مراسم خاص این جشنواره ، مجسمه های گل را همراهی می کنند. بی شک شرکت در این جشنواره یکی از بهترین خاطرات شما از سفر به تایلند را به ارمغان می آورد . در ماه فوریه می توانید با سفر به تایلند در این جشنواره زیبا شرکت کنید.

فستیوال قایق های بادبانی تایلند(KOH SAMUI REGATTA) 

در واقع تایلند یک کشور پر جاذبه و با آبهای آبی است که این کشور را احاطه کرده اند و مسئولین تایلندی هم از این ظرفیت کشورشان به خوبی استفاده می کنند . فستیوال قایق های بادبانی که به مسابقاتی پر شور و هیجان ختم می شود یکی از آنها است. البته این فستیوال برای ورزش دوستان و قایق سوارانی که در این زمینه تخصص دارند مناسب است. اما تماشای رقابت قایق ها برای تمامی گردشگران خالی از لطف نیست.

تور مسافرتی های مرتبط

تور تفلیس
تور تفلیس

تور گرجستان

سرزمین زیبای قفقازتفلیس دانلود پکیج زمان برگزاری  تور : 26 اسفند ماه 1398 شروع قیمت از : 3.370.000 تومان – هر نفر پرواز : هواپیمایی قشم ایر

India
تور آگرا

تور هند | دهلی، آگرا و جیپور

سرزمین زیبای هزار مذهبهند دانلود پکیج زمان برگزاری  تور : 28 اسفند ماه 1398 شروع قیمت از : 10.400.000 تومان – هر نفر پرواز : هواپیمایی

beijing2
تور پکن

تور ترکیبی چین

سفر به تاریخ و تمدنپکن + هانگزو + شانگهای دانلود پکیج زمان برگزاری  تور : 27 اسفند ماه 1398 شروع قیمت از : 17.400.000 تومان –

تورهای سامویی
تور پوکت

تور تایلند | پوکت 8 روزه

سرزمین معابد طلاییپوکت دانلود پکیج زمان برگزاری  تور : 28 اسفند ماه 1398 شروع قیمت از : 11.300.000 تومان – هر نفر پرواز : هواپیمایی ماهان

تور تایلند
تور پوکت

تور تایلند | بانکوک و پوکت

سرزمین معابد طلاییبانکوک + پوکت دانلود پکیج زمان برگزاری  تور : 28 اسفند ماه 1398 شروع قیمت از : 11.530.000 تومان – هر نفر پرواز :

عرشیان نامه - دانستنی های مرتبط

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
آشنایی با 8 موزه برتر زوریخ درسوییس
جاذبه هایی که در سفر به گرجستان نباید از دست داد
معرفی بهترین غذاهای گرجستان
بستن منو