تور های استانبول
سفر به استانبول با عرشیان سیر

پیشنهاد های ویژه و لحظه آخری را از دست ندهید

آشنایی با تور استانبول

استانبول عروس شهرهای ترکیه، مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور است. این شهر از دیر باز مرکز توجه سلاطین عثمانی بوده است و از سوی دیگر، استانبول در میان دنیای شرق و غرب قرار گرفته است . این ویژگی ها باعث شده است تور استانبول به قلب صنعت گردشگری ترکیه تبدیل شود. مساجد و ویژگی های سنتی این شهر در کنار مردم استانبول که با فرهنگ برخورد با گردشگر آشنایی کامل دارند ، یک مقصد فوق العاده را برای گردشگری فراهم آورده است.

چیدمان سنتی شهر در کنار پیشرفت های مدرن که در سالهای اخیر رشد بالایی داشته است ، ترکیه را به یک ابر شهر گردشگری تبدیل کرده است که مراکز تفریحی و مراکز خرید متعددی را در دل خود جای داده است. با این توصیف تور ترکیه بدون بازدید از استانبول چیزی کم دارد .

شهری که خود به تنهایی جاذبه های بیشماری دارد و هر ساله میلیون ها نفر را به سمت خود جذب می کند بی شک شهری با تنوع قیمت ها، جاذبه ها و تفریحات متنوع است. تور استانبول یک تور رویایی خواهد بود که شما را با معماری با شکوه دوران عثمانی آشنا خواهد کرد . معماری بی نظیر و فرهنگ اصیل ترکیه را در این شهر زیبا و شگفت انگیز خواهید یافت .

استانبول شهر زیبا و تاریخی بین دو قاره آسیا و اروپا در ساحل دریای مرمره و کنار تنگه بسفر که وصل کننده دو دریای سیاه و مرمره به یکدیگر است، قرار گرفته است. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه محسوب می‌شود. دارای دو قسمت آسیایی و اروپایی است که مراکز تجاری و تاریخی آن در قسمت اروپایی متمرکز است.

سفر استانبول به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان مانند آثار تاریخی، مناظر طبیعی و شهری زیبا، سفری به یاد ماندنی خواهد بود. این شهر زیبا هر ساله میزبان میلیون‌های گردشگر است، به‌گونه‌ای که در سال 2010، سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رفت.

این شهر فرهنگی و زیبا به علت نزدیکی به کشورمان مقصد گردشگری مناسبی محسوب می‌شود. و تورهای استانبول به فعالیت مشغولند. اماکن نامبرده شده  در راهنمای سفر به استانبول معروف‌ترین اماکن استانبول هستند که در سفر استانبول نباید از آنها غافل شد، ولی این شهر تاریخی آثار و جاذبه‌های بینظیری دیگری نیز دارد.

راهنما سفر به استانبول

استانبول به دلیل مجاورت با دو خط ساحلی با آب و هوای متفاوت، دارای آب و هوای متفاوتی نیز می‌باشد. تابستان‌های نه چندان گرم ولی مرطوب به همراه زمستان‌های برفی از ویژگی‌های آب و هوایی این شهر است. آب و هوای استانبول در نیمه جنوبی آن در مجاورت دریای مرمره گرم‌تر، خشک‌تر و کم‌تر تحت تأثیر رطوبت نسبت به قسمت شمالی شهر در کنار تنگه بسفر است.

حداکثر دما در تابستان در این شهر به 25 درجه سانتی‌گراد و در زمستان به 4 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ولی مه غلیظ و بارش برف نیز در این شهر وجود دارد.

آب و هوا

هتل های پرطرفدار استانبول

عرشیان نامه - دانستنی های مرتبط به تور استانبول

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
آشنایی با 8 موزه برتر زوریخ درسوییس
جاذبه هایی که در سفر به گرجستان نباید از دست داد
معرفی بهترین غذاهای گرجستان
بستن منو