قبل از سفر به بلژیک ، این نکات کاربردی را بخوانید

بلژیک یک مقصد بسیار زیبا در بین مقاصد تورهای اروپا است. مقصدی که در عین کوچک بودن پر از المان هایی است که هر گردشگری را به سمت خود جذب میکند . بلژیک پر از جاذبه است. از شهرهای کوچک گرفته تا بروکسل تماشایی، میتواند گردشگران را با جاذبه های خود هیجان زده کند .
بلژیک با کشورهای فرانسه، آلمان، هلند و لوکزانبورگ همسایه است و با دریای شمالی انگلیس نیز، هم مرز است . این کشور جزو کشورهای معتدل و پربارش است . بلژیک کشوری پر تراکم است و بزرگ ترین شهر و مرکز این کشور، شهر بروکسل است. گردشگران در اغلب تورهای بلژیک حتما از این شهر بازدید خواهند کرد. در بلژیک زبان های فرانسوی و هلندی به رسمیت شناخته شده است . در بروکسل هم که مرکز این کشور است، عمدتا به زبان هلندی صحبت می شود. بلژیک کشوری است که قبل از سفر به آن باید چند نکته کاربردی را بدانید.با ما همراه باشید تا در مورد این نکات بیشتر بدانیم.

1- شهرهای بلژیک مملو از دوچرخه است

در شهرهای بلژیک مانند شهر های دیگر اروپای شمالی و مرکزی، افراد زیادی را خواهید دید که با دوچرخه تردد می کنند. در شهرهای بلژیک به خاطر اینکه خطوط مسیر دوچرخه سواری بسیار شبیه به پیاده روها هستند، باید مراقب باشید که برای تردد از خطوط مربوط به خود استفاده کنید.

2- کارتهای شهری برای گردشگران، در شهرهای کوچک بلژیک هم وجود دارند

برای سفر به بلژیک و به خصوص در تور بروکسل می توانید کارت های شهری همان را تهیه کنید تا از تخفیفات ویژه بازدید از موزه ها و اماکن توریستی و همین طور استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برخوردار شوید. این کارتها را حتی در شهرهای کوچک بلژیک نیز می توانید تهیه کنید که با این کار در هزینه های سفر به بلژیک صرفه جویی خوبی خواهید کرد.نکته قابل توجه این است که باید برنامه سفر بسیار دقیقی برای خود تهیه کنید تا در تور بلژیک بین خریدن یا نخریدن این نوع کارتها مردد نمانید. شما باید بدانید در هر شهر به دیدن کدام یک از جاذبه ها خواهید رفت تا بتوانید برای به صرفه بودن یا نبودن خرید این کارتها تصمیم بگیرید.

3- برخی از روزهای هفته در بلژیک تعطیل هستند

تعطیلات روزهای بلژیک تنها به آخر هفته ها محدود نمی شود. قبل از انتخاب تور بلژیک مطمئن شوید که روزهای اقامت شما در بلژیک جزو روزهای تعطیل نیست. در این زمان اغلب موزه ها تعطیل می باشد و ممکن است این تعطیلات برنامه سفر شما را ناقص کند.

4- مردم بلژیک به سه زبان عمده اروپایی صحبت می کنند.

زبان هلندی در شمال ، زبان فرانسوی در جنوب و دو منطقه در شرق به زبان آلمانی صحبت می کنند. البته در بروکسل به هر دو زبان هلندی و فرانسوی صحبت می شود اما در این شهر زبان هلندی زبان اغلب مردم شهر است . در تور بلژیک نگران ارتباط برقرار کردن با مردم نباشید، زیرا اغلب مردم می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

5- در ایستگاه های قطار بلژیک کمدهایی برای نگهداری چمدان مسافران وجود دارد.

در سفر به بلژیک و حتی گشت و گذار در شهرهای کوچک این کشور می توانید با پرداخت 5 یورو ، یکی از کمدهایی که در ایستگاه های قطار وجود دارد را، اجاره کنید و چمدان هایتان را در آنجا بگذارید.

6- در تور بلژیک پرداخت ها برای خرید بلیت قطار با کارت اعتباری صورت می گیرد

اگر می خواهید برای خرید بلیت قطار اقدام کنید، باید بدانید اغلب خرید ها به وسیله کارت اعتباری صورت می گیرد و اگر کارت اعتباری ندارید باید صفوف خرید بلیط به صورت نقد را تحمل کنید که البته در اغلب ایستگاه ها طولانی نیستند.

7- رستوران های بلژیک را متفاوت خواهید یافت

ساعات کار و خدمات رستوران های بلژیک متفاوت هستند. به جز روزهای دوشنبه و چهارشنبه که برخی از رستوران ها بسته اند، اغلب رستوران ها فقط برای شام باز هستند و ناهار سرو نمی کنند! قبل از سفر به بلژیک و بازدید از شهرهای آن بهتر است در مورد رستوران های شهرهایی که قصد سفر به آنها را دارید، تحقیق کنید.

تور بلژیک فرصت کشف کشوری است که با کشورهای اروپایی دیگر متفاوت است. شما می توانید در میان تورهای اروپایی کشورهای پیشرفته تر و پر جاذبه تر را انتخاب کنید. اما بلژیک قصه ای دیگر برای تعریف کردن دارد که پر از زیبایی و شگفتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای بلژیک می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

تور مسافرتی های مرتبط

تور اسپانیا
تور اسپانیا

تور سوئیس + اسپانیا

کد تور 1904

6 شب و 7 روز

3 شب لوزان + 3 شب بارسلون

رفت 9 خرداد – برگشت 15 خرداد

با پرواز قطری


شروع قیمت از 1090 یورو + نرخ پرواز

تور تفلیس
تور تفلیس

گرجستان (بهار 98)

تفلیس

3شب و 4 روز

با پرواز قشم ایر

ویژه 26 فروردین تا 10 اردیبهشت


شروع قیمت از 3.520.000 تومان

هتل تفلیس
تور تفلیس

تور گرجستان (بهار 98)

تور تلیس

3 شب و 4 روز

با پرواز قشم ایر

ویژه 17 تا 23 فروردین


شروع قیمت از 1.720.000 تومان

تور لوزان
تور اروپا

تور سوئیس

کد تور : 19201

4 شب و 5 روز

4 شب لوزان

رفت 12 اردیبهشت – برگشت 16 اردیبهشت

با پرواز ترکیش


شروعع قیمت از 620 یورو + نرخ پرواز

تور میلان
تور اروپا

تور سوئیس + ایتالیا

کد تور : 19202

4 شب و 5 روز

3 شب لوگانو + 1 شب میلان

رفت 3 خرداد – برگشت 7 خرداد

با پرواز ایران ایر


شروع قیمت از 690 یورو + نرخ پرواز

عرشیان نامه - دانستنی های مرتبط

چرا باید تور تابستان گرجستان را انتخاب کنید
تور بهار اسپانیا با دیدن بارسلون زیبا کامل می شود
نکاتی که قبل از انتخاب تور تابستان باید به آنها توجه کرد
گشت شهری 24 ساعته در تور لوزان

تور های خارجی پر طرفدار

  • تور های دبی
  • تور های گرجستان
  • تور های اروپا
  • تور های ترکیه
  • تور های تایلند

خدمات مسافرتی و گردشگری

  • رزرو هتل در سراسر جهان
  • فروش آنلاین پرواز چارتر
  • برگزاری تور های نمایشگاهی
  • اخذ ویزا و خدمات پیکاپ
  • مجری تور های ارزان

عضویت در خبرنامه و دریافت پیشنهاد های ویژه

Close Menu